Sofa – Królowa wszystkich salonów

Wyposażenie

Stylistyka wnętrza to składowa wielu elementów, które powinny stworzyć idealną harmonię, współgrającą z preferowanym stylem i charakterem mieszkańców. Salon to miejsce towarzyskich spotkań, romantycznych kolacji oraz błogiego lenistwa. Wymaga aptekarskiej precyzji pomieszanej z fantazją i dopasowanej do wszystkich oczekiwań. Głównym meblem tego królestwa okazuje się być sofa, na której potrafimy spędzić wiele miłych chwil i która jest najmilszym miejscem każdego salonu.

Lifestalowo i indywidualnie

Miłośnicy nowoczesnych i nieszablonowych przestrzeni swoją uwagę powinni skierować na energetyzujące i świeże barwy będące kompilacją kolorów i deseni. Szalenie popularne są sofy skórzane o niebagatelnych kształtach, będące niejednokrotnie autorstwa uznanych w tym świecie projektantów nie znających najmniejszych granic i nie kierujących się szablonami. Wprowadzenie elementów skórzanych jest nie tylko modne co przede wszystkim bardzo eleganckie. Najnowsze trendy wskazują na popularność soczystej pomarańczy, świeżej zieleni, zdecydowanego różu oraz jasnej żółci, którą można przyrównać do blasku letniego słońca. Zestawienie ich z deseniami, z których niekwestionowanymi liderami są motywy roślinne oraz paski, pozwala na osiągnięcie spektakularnego efektu, w którym to sofa bryluje i jest najważniejszym miejsce w całym salonie.

Nowoczesny minimalizm

Zdecydowanym królem wszystkich obecnych trendów aranżacyjnych stał się minimalizm. Wbrew pozorom prosta i nieskomplikowana forma stwarza szereg bardzo wysokich wymagań, w których ani komfort, ani pierwotne założenia nie mogą zostać zepchnięte na drugi plan. Nowoczesne sofy skórzane doskonale odpowiadają wszystkim oczekiwaniom. Połączenie idei stylu pod kątem prostych kształtów, jasnych i nienarzucających się kolorów bieli, ecru lub delikatnych pasteli z naturalnym pięknem skóry tworzy wysublimowaną całość o najwyższym poziomie. Minimalizm zakłada połączenie różnych materiałów, więc skórzane sofy są wizualnie lekkie i subtelne, a zarazem szalenie komfortowe i charakterystyczne. Wspaniale spełniają swoje zadanie w przestronnych salonach oraz nowoczesnych kawalerkach. Harmonizują z elementami szklanymi oraz stalowymi.

Blisko natury
Trzecim, szalenie modnym stylem,jest zbliżenie się do natury. W wystroju wnętrz oznacza to otoczenie się materiałami stylizowanymi na motywy roślinne, użycie elementów będących inspiracją otaczającego świata i wprowadzenie takowej kolorystyki. Ten design to wprowadzenie harmonii, która najczęściej odzwierciedla bliźniaczy styl życia. Ponieważ nie toleruje on sztuczności, wprost idealnym rozwiązaniem stają się właśnie nowoczesne sofy, które dzięki materiałowi oraz bogatej możliwości kolorystycznej pozwalają na uzyskanie najlepszego efektu. Stonowane barwy pomarańczy, beżu, brązu i naturalnej zieleni dopełnia łagodna, ziemista szarość oraz dostojna biel. W zgodzie z naturą to także połączenia materiału skóry z drewnem. Takie zestawienie szalenie ociepla całe pomieszczenie tworząc błogie ciepło domowego ogniska. Sofy skórzane pozwalają na wykorzystanie naturalnych faktur tak pożądanych w przypadku salonów eko.

Sofa zgodna z rytmem

Podczas wyboru swojej idealnej sofy nie mają większego znaczenia katalogowe podpowiedzi. Przede wszystkim należy słuchać własnej intuicji, a dopiero później zestawić ją z inspiracjami. Dobry wybór to przede wszystkim najwyższa jakość, pozbawiona jakichkolwiek kompromisów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *