Jak poradzić sobie z bliznami potrądzikowymi?

Uroda

Niemalże każdy człowiek miał kiedyś do czynienia z trądzikiem. Zwłaszcza w okresie młodości, kiedy to hormony dosłownie buzują w organizmach nastolatków, dochodzi do pojawiania się na twarzy licznych zaskórniaków, pryszczy i małych wyprysków. Młody człowiek teoretycznie stara się dbać o swoją cerę i smaruje ją różnymi preparatami drogeryjnymi, ale od czasu do czasu zdarza mu się coś rozdrapać, wycisnąć bądź wydusić. Jest to coś najgorszego, co można sobie w takiej sytuacji zrobić, gdyż doprowadza to do pojawiania się blizn potrądzikowych. Na szczęście nawet ich da się później pozbyć. Jakie są metody leczenia?

Niewielkie blizny, czyli przede wszystkim pozostałości po małych wypryskach, można leczyć samodzielnie. Najważniejsze jest to, aby jak najszybciej rozpocząć taką kurację. Jeżeli człowiek będzie z nią zwlekać i o swoich bliznach przypomni sobie dopiero po kilku latach po wyleczeniu trądziku, prawdopodobnie nie zdoła już usunąć tych zmian. Wraz z upływem czasu zaczynają się one utrwalać i stają się później częścią skóry. Ze starymi bliznami radzą sobie jedynie poważne i skomplikowane zabiegi wykonywane m.in. w gabinetach medycyny estetycznej. Według licznych badań najlepsze rezultaty daje tutaj laserowe usuwanie blizn potrądzikowych.

Zabiegi wykonywane poprzez zastosowanie laserów wciąż są jednak czymś na tyle nowym i nowoczesnym, że kosztują kupę pieniędzy. Młody człowiek, chcący pozbyć się swoich blizn, prędzej pogodzi się ze swoimi mankamentami, aniżeli zapłaci za taki zabieg kilka tysięcy złotych. Może jednak równie dobrze przynajmniej wypróbować pewne mniej inwazyjne metody. Niektóre preparaty kosmetyczne całkiem nieźle radzą sobie z tymi świeżymi i jasnymi bliznami, sprawiając, że zaczynają być one mniej widoczne. Warto zatem na pewno udać się po nie do apteki bądź drogerii i zaopatrzyć się w peeling Glykopeel, żel zawierający kwasy oraz zwykły tonik różany. Z takich kosmetyków należy korzystać regularnie, by dostrzec jakiekolwiek efekty.

Blizny potrądzikowe dość mocno pogarszają ogólny wygląd skóry. Nie trzeba na szczęście się do nich przyzwyczajać, bo wystarczy raz na zawsze się ich pozbyć. Można to zrobić albo przy pomocy kosmetycznych preparatów, albo przy pomocy specjalnych zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *