Kupujemy okna w Lublinie

Drzwi i okna

Nowoczesne okna w niczym nie przypominają tych sprzed kilkudziesięciu, czy chociażby nawet kilkunastu lat. Postępy, które dokonano w produkcji okien dały efekty w postaci udoskonaleń technicznych. Zmiany widoczne są zarówno w wyglądzie jak i w parametrach. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając okna?

Kiedy powinniśmy zdecydować się na zakup okien ?

Kiedy mamy zadaszony dom i przymierzamy się powoli do prac wykończeniowych warto zamówić również okna. Termin ich dostawy powinien być zbieżny z terminem ich montażu, gdyż nie będziemy musieli się martwić o ich przetrzymanie i ewentualną kradzież. Jeśli chcemy okna wymienić, termin zamówienia jest raczej dowolny. Warto jednak zdecydować się na wymianę okien w ciepłych miesiącach.

Co warto przemyśleć przed zakupem okien?

Zanim zdecydujemy się na zakup okien warto przemyśleć kilka kwestii i odpowiedzieć sobie na parę pytań. Powinniśmy zastanowić się nad tym, jakiego koloru chcemy kupić okna i z jakiego materiału powinny one być, czy zależy nam na dodatkowym wyposażeniu okien oraz jakie funkcje powinny dla nas spełniać. Nowoczesne modele pozwalają nam zaoszczędzić energię, dają nam bezpieczeństwo obsługi oraz są odporne na włamania. Kiedy zdecydujemy się na zakup okna lublin posiada szeroką ofertę od różnych dystrybutorów, którzy na pewno przygotują dla nas kosztorys.

Co wpływa na jakość okien ?

1. Liczba uszczelek i ich jakość – możemy spotkać dwa rodzaje uszczelek w oknach: przyszybowe i oporowe. Ich zadaniem jest zapobieganie przed przedostaniem się wody do wnętrza. Chronią także przed hałasem, wiatrem i kurzem. W oknie powinny znajdować się co najmniej 4 uszczelki.

2. Rodzaj szyb – Powinniśmy znaleźć takie, które mają najniższy współczynnik Ug. Dzięki takim szybom zapobiegniemy uciekaniu ciepła z pomieszczeń.

3. Okucia – porusza się je przy pomocy klamki i odpowiadają one za zamykanie i otwieranie okna. Dobrej jakości okucia pozwolą nam wygodnie obsługiwać okno.

4. Liczba i grubość komór – mają one wpływ na izolację termiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *